«« Atgal

Tolerancijos diena

Lapkričio 16 dieną Merkinės Vinco Krėvės gimnazijoje buvo minima tarptautinė tolerancijos diena. Šios dienos simbolis – tolerancijos laivas, todėl mūsų tema skambėjo magiškai: „Kad aitvarai padėtų laivams išplaukti į jūrą“. Aitvarai – tai mokytojai, rodantys kelią danguje mokiniams – laivams, kad šie nepasiklystų mėlynkraštėje jūroje.
Visą savaitę ruošėmės tolerancijos dienai. Pradinių klasių mokiniai lankstė laivelius ir juos suplukdė į vieną erdvę, primindami, kad gyvenime, kaip ir jūroje, sutinkame daug įvairių žmonių ir su jais turime būti tolerantiški. Vyresniųjų klasių mokiniai ant lapelių rašė įvairias sentecijas apie toleranciją. Iš šių užrašų buvo sudėliota šypsena, papuošusi visų mokinių mėgstamą vestibiulį pirmajame aukšte. Klasių valandėlėse auklėtojai su savo auklėtiniais diskutavo apie tai, kaip turime gerbti kito nuomonę, toleruoti draugo kitoniškumą, tiesiog mylėti vieni kitus.
Trečiadienio rytą, lapkričio 16-ąją, nuo ankstyvo ryto nuo mažiausio pirmokėlio iki abituriento ir mokytojų – visus pasitiko mokinių tarybos nariai, kurie priminė tolerancijos svarbą ir įsegė emblemas: mokiniams – tolerancijos laivą, mokytojams – aitvarą. Per pertraukas galėjai stebėti gimnazijos bendruomenę, pasipuošusią mėlynais rūbais, o per ilgąją pietų pertrauką vyko tinklinio varžybos tarp mokytojų ir mokinių. Rungtynes, kaip ir dera, nugalėjo draugystė. Renginiai, skirti tolerancijos dienai, baigėsi varėniškių grupės „Sauliagalviai“ ir mūsų mokinių prezidentės Vitos Pačkauskaitės koncertu.
Kiekvieno žmogaus laivas yra „kitoks“ ir jį plukdome skirtinga kryptimi. Plaukdami gyvenimo keliu, mes sutinkame kitus laivus, nepanašius į mūsų, bet labai savitus ir įdomius. Kaip tada elgiamės: juos aplenkiame, šaliname iš savo kelio ar užmezgame pokalbį ir bandome būti draugiški.

Gintarė Čaplikaitė, IIIbg klasės mokinė